Centrum Medyczne Volver nieczynne do odwołania!

Centrum Medyczne Volver nieczynne do odwołania!

Szanowni Pacjenci,

w celu uniknięcia ekspozycji na czynnik zakaźny jakim jest koronawirus wywołujący COVID-19 Centrum Medyczne Volver od jutra 17.03.2020 r. będzie zamknięte do odwołania.

PRZYPOMINAMY

Co zrobić w przypadku objawów KORONAWIRUSA?

NIE idźmy do przychodni – skontaktujmy się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną!

Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 2 tygodni w rejonach zachorowań (Chin, Hongkong, Tajlandia, Macau, Australia, Singapur, USA, Japonia, Malezja, Korea Południowa, Wietnam, Francja, Kanada, Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy, Wielka Brytania, Szwecja, Hiszpania, Iran, Kuwejt, Bahrajn, Afganistan, Irak, Norwegia) lub mieliśmy kontakt z chorą osobą, to obserwujmy uważnie swój stan zdrowia codziennie mierząc temperaturę. W przypadku pojawienia się temperatury powyżej 38 st. C, kaszlu, bólu mięśni i stawów czy trudności w oddychaniu NIE idźmy do przychodni, lekarza pierwszego kontaktu czy na izbę przyjęć, natomiast:

  • bezzwłocznie powiadamiamy telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną
  • zgłaszamy się do oddziału zakaźnego
  • dzwonimy na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590

Tam dowiemy się co robić. W ostateczności pojedźmy do szpitala z oddziałem zakaźnym.
Pamiętajcie, że choroba COVID-19 jest najgroźniejsza dla ludzi starszych, po 70. roku życia oraz dla osób z chorobami przewlekłymi. To tych ludzi trzeba najbardziej chronić.